Spinningowe Mistrzostwa 2011 Koła nr 14 Marki – relacja z zawodów

08 maja 2011 r. na Zalewie Zegrzyńskim w miejscowości Arciechów nad Bugiem odbyły się Spinningowe Mistrzostwa Koła nr 14 Marki.

Zawody wg terminarza miały się odbyć w Różanie nad Narwią, ale z powodu wysokiego stanu wody zostały przeniesione na kilka dni przed zawodami do Arciechowa
Zawody odbyły się z brzegu – dwuturowo.

O godzinie 5.00 spod Urzedu Miasta Marki wyjechał autokar. Zbiórka zawodników zaplanowana na miejscu rozgrywania zawodów była na godz. 6.00.

Po przybyciu na miejsce zawodów, każdy zawodnik otrzymał kartę i numer startowy.
Podczas przeprowadzonej odprawy przez sędzia główny Wojciech Szubierajski zapoznał wszystkich zawodników z obowiązującym regulaminem i zasadami udziału w zawodach.

Sektor zawodów patrolowało 4 sędziów, którzy sprawnie obsługiwały przebieg rywalizacji tak z brzegu jaki i z łodzi. Ponieważ sektory w Arciechowie liczą sobie po kilka kilometrów 2 sędziów przemieszało się po terenie zawodów na rowerach.

Złowione ryby należało zgłosić sędziemu, który wpisywał wynik do karty zawodniczej.
Po każdej turze należało zdać sędziemu kartę.
Do Komisji Sędziowskiej nie wpłynęły na piśmie żadne protesty, odwołania, nie zdyskwalifikowano również żadnego zawodnika. Nie dotarły też żadne informacje o niesportowym zachowaniu uczestnika zawodów.

Dominowały lekkie zestawy okoniowe. Większość zawodników łowiło przy użyciu metody z bocznym trokiem. Niestety okonie nie chciały specjalnie współpracować, a najlepsi zawodnicy łowili zaledwie po kilka sztuk.

Sporo było brań szczupaków niestety poniżej 50 cm wymiaru ochronnego.
Jedynego wymiarowego szczupaka 58 cm złowił Maciej Jóźwiak na 15 min przed  zakończenie I tury zawodów. W drugiej turze dołowił jeszcze 2 okonie, co dało mu w klasyfikacji zawodów 2. miejsce oraz nagrodę ufundowana przez salon wędkarski Esox za największego szczupaka, w postaci kołowrotka Ryobi Oasis.Zwycięstwo przypadło kol. Sławomirowi Pałaszewskiemu, który konsekwentnie łowił okonie w obu turach, w tym samym miejscu i na tą samą przynętę. Jego syn Jakub, członek kadry spinningowej Okręgu Mazowieckiego PZW zajął 5. miejsce, pokunując wielu swoich starszych kolegów.

W przerwie pomiędzy turami i na zakończenie zawodów ekipa kateringowa serwowała zawodnikom grillowane przysmaki.


Zgodnie z tradycją zwycięscy zawodów od 1. do 10. miejsca wg kolejności w klasyfikacji wybierali nagrody ze „szwedzkiego stołu”.


Wykaz nagród:
Echosonda Jaxon Easy 101L
Wędka Daiwa Procaster 2,8m 4-20g
Wędka Mistral Aqua 2,7 m 10-30g
Kołowrotek Mistrall Amunson 2000
Kołowrotek Mistrall Galaxy 2000
Plecionka Sufix 832 Advanced Superline 120 m 0,13mm
Plecionka Sufix 832 Advanced Superline 120 m 0,15mm
Plecionka Power Pro 135 m 0,06mm
Podbierak Muchowy Dragon
Pokrowiec Team Dragon 2 komorowy 155 cm

Po zakończeniu zawodów odbyło się losowania plecionek Stren i woblerów Salmo ufundowanych przez sklep wędkarski „Sum” z Radzymina.Opracował:
Mariusz Sosnowski
Rzecznik Koła PZW nr 14 Marki

Wasze komentarze (0)